Home » Futboll, Kampionati Spanjoll » Ronaldo vendosë të rikthehetë

Ronaldo vendosë të rikthehetë

cristianoCristiano Ronaldo është i bindur se ai mund të kthehet në trajnimin e plotë nga mesi i kësaj jave, pasi që vuajti me një dëmtim në kyçin e këmbës.

Ronaldo u lëndua në lojë ku fituan 3-0, Real Madrid-Marseille në UEFA Champions League në fund të shtatorit dhe nuk ka luajtur për klubin e tijë që atëherë.

Pavarësisht nga shqetësimet për përshtatshmërin e tijë 24 vjeçari luajti për Portugalin disa ditë më vonë që duhej ti fitojnë kualifikimet e Kupës Botërore, po yllu i Manchisterit ka zgjatur më pak se gjysmë ore dhe acaruar më tej lëndimin.

“Gjëja më e rëndësishme për mua është që të kthehem kur unë luaj 100 për qind,” i tha ai AS.

“Le të shohim se çfarë ndodh, por në këtë javë jam i sigurt do të luaj me ekipin tim./sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni