Home » Kampionati Spanjoll » Ronaldo, me gjithë dhimbjet, luan në “El Clasico”

Ronaldo, me gjithë dhimbjet, luan në “El Clasico”

cristiano_ronaldo_football_heroMesfushori i Real Madridit, portugezi Cristiano Ronaldo, ka thënë se është i çmendur pas derbit të Primera Divisionit, të njohur si “El Clasico” dhe thotë se nuk do ta lëshojë, ani pse është i lënduar.

Të martën, për mediumet spanjolle, ka thënë se do të bëjë të pamundurën për t’u paraqitur në fundjavë në ndeshjen Barcelona – Real Madrid.

“Kam gjashtë javë pa luajtur ndeshje dhe jam përmalluar për lojë. Mund ta përballoj dhimbjen dhe dua dhe do të luaj kundër Barcelonës”, ka thënë Ronaldo. “Ndihem i fortë dhe besoj se jam i gatshëm për Barçën”. /koha net

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni