Home » Liga e Kampionëve » Ronaldo: Dua Barcelonën në finalen e Ligës së Kampionëve

Ronaldo: Dua Barcelonën në finalen e Ligës së Kampionëve

Portugezi i Realit të Madridit ka deklaruar se ëndërron që në finalen e Ligës së Kampionëve këtë sezon të ketë përballë rivalin e përjetshëm Barcelonën.

“Shpresoj të takohemi me Barcelonës në finalen e Ligës së kampionëve dhe të fitojmë”, u shpreh “Topi i Artë 2008” në një intervistë për të përditshmen spanjolle “El Mundo Deportivo”.
Menjëherë pas mbrëmjes gala të zhvilluar në Zyrih me rastin e ndarjes së çmimeve të FIFA-s, “CR9” udhëtoi drejt Uzbekistanit, ku u prit me madhështi nga rreth 20 mijë fansa.

Vizita e portugezit u bë pas ftesës së federatës së futbollit të këtij vendi vendi aziatik.
Ai përfitoi një shumë prej rreth 600 mijë eurosh nga kjo vizitë, të cilat i dhuroi për bamirësi, në adresë të një programi që mbështet fëmijët të cilët merren me futboll.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati
Etiketat:

2 Responses to " Ronaldo: Dua Barcelonën në finalen e Ligës së Kampionëve "

 1. lindi says:

  c,ronalldo mai miri je nr 1 mos ta nin lindi.fr.ks@hotmail.com

 2. florim says:

  valla veq aj si ja ka inatin se ma mir se ylli portugez ska bre boc edhe te sigurt e ka la ligen e champion league

Komentoni