Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Ronaldinho dëshiron të luajë për Brazilin në kampionatt

Ronaldinho dëshiron të luajë për Brazilin në kampionatt

RonaldinhMilano, 12 dhjetor – Ylli brazilian i Milanit, Ronaldinho ndjehet më mirë se kurrë dhe shpreson se me formën e tij momentale do të fitojë një ftesë në Përfaqësuesen e Brazilit për Botërorin 2010.

”Jam kthyer në formën më të mirë. Mendoj se jam edhe më i fortë se në kohën sa isha në Barcelonë. Gjithçka po më duket e lehtë”, ka thënë Ronaldinho për gazetën italiane “Corriere dello Sport”.

Ronaldinho dy herë ishte shpallur futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA (2004, 2005). Këtë javë ai u vlerësua si futbollist i dekadës nga revista britanike “World Soccer”.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni