Home » Kampionati Italian » Romën nuk e ndalon kartoni i kuq

Romën nuk e ndalon kartoni i kuq

Skuadra e Romës e ka siguruar fitoren qysh në minutën e parë të ndeshjes me golin e De Rossit.

Roma shënoi fiore me rezultat minimal 1:0 kundër Chievos, në ndeshjen e javës së 19-të të Serie A të Italisë në futboll. Roma plotë 79 minuta ka luajtur pa një futbollist, për faktin se në minutën e 11-të të ndeshjes është skuqur me karton DONI.

Me gjithë se ishin pa një futbollist, Roma arriti me sukses të ruajë rezultatin deri në fund dhe t’i arkëtoi tri pikë të plota. Erion Bogdani luajti 71 minuta me sukses dhe është zëvendësuar nga futbollisti Granoche. Roma renditet në vendin e katërt me 32 pikë, ndërsa Chievo e 12-ta me dhjetë pikë më pak.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni