Home » Europa League » Roma në mesin e më të mirëve të Europa Ligës

Roma në mesin e më të mirëve të Europa Ligës

Roma në mesin e më të mirëve të Europa LigësPas shumë incidenteve në fushë, Roma është kualifikuar në 1/8 e finales së Europa Leagues, pasi ka mposhtur Feyenoordin në udhëtim me rezultat 2:1.

Golat për Roman i shënuan Ljajic në minutën e 45 dhe Gervinho në minutën e 60, ndërsa golin e vetëm për vendësit e shënoi Manu në minutën e 57-të.

Ndeshja gjatë tërë kohës kishte shumë tensione të mëdha, ku Feyenorrd mbeti pa një lojtar, pasi u ndëshkua me kartonë të kuq, ndërsa në minutën e 55-të u ndërpre takimi për shkak të gjuajtjes së gjësendeve në fushë nga tifozët.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni