Home » Kampionati Italian » Roma do ta mbajë Mexesin

Roma do ta mbajë Mexesin

Mbrojtja e Arsenalit dhe e Liverpoolit nuk do të përforcohet me transferimin e Philippe Mexes.

Dy skuadrat nga Premierliga spekulohej se janë të interesuara për qendërmbrojtësin francez, mirëpo, sipas medieve italiane, Roma është e gatshme të vazhdojë kontratën e tij.

Mexes tashmë një kohë të gjatë spekulohej me largim nga kryeqyteti italian, mirëpo duket se klubi ka shprehur gatishmëri të përmbushë kërkesat financiare të futbollistit. Marrëveshja e re do ta mbajë Mexesin në Romë edhe për katër vite të tjera.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni