Home » Futboll » Rodriguez i gëzuar që do të shkoj në Liverpool

Rodriguez i gëzuar që do të shkoj në Liverpool

Maxi Rodriguez, është i gëzuar si asnjëherë më parë për mundësinë që gjatë këtij afatit kalimtar t’i bashkohet skuadrës së fuqishme, Liverpoolit.

Burimet zyrtare bëjnë të ditur se Rodriguez ka arritur një marrëveshje për gjysmë viti me mundësi ta vazhdojë atë edhe për 12 muaj për një çmim prej 1 milionë funtesh, për shkak se kishte vetëm gjashtë muaj të mbetur në kontratën e tij me Atleticon.

“Liga Premier është e jashtëzakonshme. Kam luajtur në disa stadiume angleze dhe atmosfera është unike. Është e njëjta gjë sikur edhe në Argjentinë”, tha Rodriguez.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni