Home » Futboll » Rodgers: Balotelli të mësohet me pankinën

Rodgers: Balotelli të mësohet me pankinën

rodgers-balotelli-t-euml-m-euml-sohet-me-pankin-euml-n_hdMenaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka aluduar se Mario Balotelli nuk është në planet e tij dhe se duhet që të mësohet me qëndrimin në stol.

Balotelli nuk ka startuar nga 8 nëntori dhe tash edhe u suspendua për një postim në Instagram. E për këtë Rodgers nuk ka mëshirë.

“Ne jemi në lojën më të mirë kur e kemi lojën agresive. Kështu për ne ishte me rëndësi që të provojmë të gjejmë një zgjidhje në mbrojtje që të gjejmë intensitetin e lojës, e që është kritike në shumë raste”.

“Ne duhet të bëjmë presion agresiv në pjesën e tretë të fushës. Lojtarët po adaptohen dhe performancat po bëhen më të mira”, tha Rodgers.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni