Home » Liga e Kampionëve » Roberto Di Matteo : Reali është favorit i Ligës së Kampionëve

Roberto Di Matteo : Reali është favorit i Ligës së Kampionëve

Roberto Di Matteo : Reali është favorit i Ligës së KampionëveMenaxheri i Schalke, Roberto Di Matteo, thotë se Real Madridi është favorit për takimin e sotëm të Ligës së Kampionëve.

Ish-trajneri i Cheseat, i cili fitoi garën evropiane tre vite më parë, sonte pret kampionët e Evropës me skuadrën gjermane.

Pavarësisht se pranon se spanjollët janë favoritë, ai premton se skuadra e tij do të japë maksimumin për të dalë fituese.

“Ne do të luajmë me mentalitet fitues”, ka thënë Di Matteo, transmeton Telegrafi. “Ne do të kërkojmë fitore duke ditur se do të përballemi me një rival të madh”.

“Madrid është favorit për të fituar të dyja ndeshjet. Ne jemi një ekip me përvojë dhe e kemi dëshmuar këtë në fushë”, ka shtuar italiani.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni