Home » Kampionati Kosovar » Rivalët ndahen në paqe

Rivalët ndahen në paqe

Dy skuadrat aktualisht më të mira në futbollin tonë, Prishtina dhe Hysi, kanë ndarë pikët duke luajtur baras 0:0, të mërkurën pasdite, në takimin e mbetur të xhiros së fundit të Raiffeisen Superliga e Kosovës.

Pavarësisht fakti se ky takim është zhvilluar vetëm formalisht, sepse Hysi, tashmë ka festuar titullin e kampionit, futbollistët e të dy skuadrave treguan lojë të kënaqshme me disa raste të mira për gol, por nuk u treguan preciz.

Rezultati i barabartë është epilog real i këtij takimi. Hysi me këtë barazim arrin kuotën e 73 pikëve, kurse Prishtina ka katër më pak (69).

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni