Home » Futboll » Reali fitoi mposhti Valencien por edhe pësoj

Reali fitoi mposhti Valencien por edhe pësoj

PepeShpeshherë fitoret dinë të jenë të hidhura, veçanërisht kur lëndohet ndonjë lojtarë cilësorë.

Kështu është edhe me Real Madridiin, i cili shënoi fitore të rëndësishme kundër Valencias, por që veç gëzimit për këtë fitore reali duket që do të paguajë edhe një çmim tjetër, pasi që burimet nga klubi thonë se Pepe është lënduar seriozisht, i cili me gjasë ka lënduar rëndë gjurin.

Analizat mjekësore tregojnë se mbrojtësi i Realit u largua nga ndeshja dhe bëhet fjalë për dëmtime të ligamenteve, që mund ta lënë jashtë fushës për tre muaj, ndërsa ka droje se në rast të lëndimit të miniskusit, për Pepen stinori ka marrë fund, madje rrezikon edhe paraqitjen në Kampionatin Botëror 2010.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni