Home » Kampionati Spanjoll » Reali e Barcelona, luftojn për Fabregasin

Reali e Barcelona, luftojn për Fabregasin

cesc_fabregasReal Madrid dhe Barcelona po shtyhen për të forcuar radhët e veta me mesfushorin e Arsenalit, spanjollin Cesc Fabregas, para fillimit të edicionit të ardhshëm, shkruan “The Sun”, të martën.

Fabregas 22-vjeçar ka marrëveshje me trajnerin e Arsenalit, Arsene Wenger, që të largohet nga Premier League në fund të këtij edicioni.

Fabregas ka kontratë valide me Arsenalin deri në vitin 2014, ndërsa bëhet e ditur se cila prej skuadrave spanjolle ofron 60 milionë euro dëmshpërblim mund të transferojë mesfushorin e Përfaqësueses së Spanjës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni