Home » Futboll » Reali blen talentin norvegjez Martin Odegaard

Reali blen talentin norvegjez Martin Odegaard

Reali blen talentin norvegjez Martin OdegaardReal Madrid ka zyrtarizuar blerjen e talentit norvegjez Martin Odegaard me një komunikatë zyrtare të publikuar në faqen e internetit në orën 23:55 të ditës së mërkurë.

“Real Madrid dhe Stromsgodset Football kanë arritur një marrëveshje për transferimin e Odegaardit”, lexohet në komunikatë.

Nuk publikohen shifrat e operacionit dhe kohëzgjatja e kontratës, por sipas mediave sportive të Madridit, 16-vjeçari do të firmosë për 6 sezone dhe paga e tij do të jetë rreth 3 milionë euro.

Ideja e drejtuesve madrilenë është që danezi të luajë me ekipin e dytë të Realit deri në fund të sezonit aktual e më pas të kalojë në skuadrën e parë.

Martin Odegaard kërkohej nga Bayern Munchen, Liverpool, Arsenal, Manchester City dhe PSG.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni