Home » Futboll » Ranglista e FIFA-s, Shqipëria në pozitën e 63-të

Ranglista e FIFA-s, Shqipëria në pozitën e 63-të

Ranglista e FIFA-s, Shqipëria në pozitën e 63-tëFIFA ka publikuar ranglistën më të re, në të cilën Kombëtarja e Shqipërisë gjendet në pozitën e 63-të, duke rënë kështu për pesë pozita nga renditja e kaluar.

Shqipëria gjatë kësaj kohe nuk zhvilloi asnjë ndeshje dhe kjo ka bërë që ajo të zbresë për pesë pozita në këtë ranglistë.

Në kreun e kësaj rangliste nuk ka ndryshime të mëdha. Gjermania vazhdon të mbajë kreun e kësaj tabele, në pozitën e dytë është Argjentina e ndjekur nga Kolumbia.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni