Home » Formula 1 » Raikkonen mer pushim një vjeçarë

Raikkonen mer pushim një vjeçarë

Kimi_RaikkonenKimi Raikkonen largohet nga Formula 1. Së paku për një sezon, më pas mbetet të shihet. Finlandezi ka vendosur të pushojë një vit, pasi nuk arriti marrëveshje me McLaren.

Këtë e ka bërë të ditur menaxheri i ish ngasësit të Ferrarit, Steve Robertson, për të përditshmen finlandeze Turun Sanomat.

“Alternativa për 2010 në Formula 1 ishte McLaren ose fare. Kimi dhe skuadra nga Woking nuk e kanë arritur marrëveshjen, kështu që ai nuk do ta jetë pilot i GP sezonin e ardhshëm. Mirëpo, Kimi megjithatë jeton për ta drejtuar makinën.

Në këtë rast një vit pushim nuk do të thotë asgjë. Më e rëndësishme do të jetë që për të ardhmen ta gjejmë një vend të përshtatshëm për të, ku do të kishte mundësi të luftonte për suksese dhe për botëror”, theksoi Robertson.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni