Home » Kampionati Anglez » Rafa nuk e pranon shitjen e Torresit

Rafa nuk e pranon shitjen e Torresit

rafabenitezRafa Benitez ka thënë se do ta lë Liverpoolin nëse klubi e shet Fernando Torresin pas shpinës së tij për ta lehtësuar presionin financiar në Anfield.

Reds beson të jetë deri në £ 245million borxh me pronarët Xhorxh Gillett dhe Tom Hicks dhe kërkon investime shumë të nevojshme.

Situata është  me dije se do ta ketë Benitezin për ti ulur faturën e pagave në janar, por spanjolli ka siguruar tifozët e Liverpulit se ai kurr nuk do ta ndëshkonte shitjen e Torresit.

Ish-shefi i Valencies mbrojti edhe rekordin e tij të transferimit në Merseyside dhe këmbënguli se kapja £ 20million i Alberto Aquilani ishte një pazar.

“Unë jam i bindur se kurrë nuk do të ndodhë, në qoftë se unë nuk do të japë dorëheqjen” tha Benitez kur The Times pyetën a është në rrezik të humbjes së yllit të tij sulmues për ta lehtësuar borxhin e klubit./sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni