Home » Kampionati Spanjoll » Rafa frikohet nga dështimi

Rafa frikohet nga dështimi

GYI0000531890.jpgBosi i Liverpoolit Rafa Benitez tha se nëse nuk e fiton titullin e Premier League ai do ta ngjej si dështim.

Reds janë të dëshpëruar që nuk kan fituar kampionat prej një suksesit të tyre të vitit 1990.

Benitez përballet me një betej masive që te përfshihet në titullin në këte sezon, por eka vështir sepse liderët e Chelseat janë 11 pikë Avantazh.

Spanjolli ka qenë i akuzuar për vënien e aspiratave evropiane mbi suksesin e brendshme, por Benitez insiston se ai do të fitojë Premier Ligen dhe pastaj di ta mer kupen e Ligës së Kampionëve.

“Kushdo që më njeh e din se dua të fitoj çdo trofe, çdo lojë,” u tha Benitez The Times’ave.

“Por në më pyetni se qfarë preferoj unë do të përgjigjem me Premier Lig.”

“Nëse une nuk e fitojë këtë titull, jam i sigurt se do të jemë i zhgënjyer dhe do ta kemë një ndjenjë (të dështimit).”/SportiTotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni