Home » Skijim » Pupovci: Do të kërkojë rezultate më të mira

Pupovci: Do të kërkojë rezultate më të mira

dardan pupovciSkiatori më i mirë në Republikën e Kosovës, Dardan Pupovci, mëton rezultate edhe më të mira në edicionin e ri të skijimit.

“Po presim më ra borë më shumë dhe të krijohen kushtet më të mira për stërvitje. Jam kampion i shumëfishtë i Kosovës në disiplinën e sllallomit.

Synojë edhe edicionin e ri të mbrojë titullin e kampionit në kategorinë e seniorëve njëherësh kërkojë rezultate edhe më të mira në garat ndërkombëtare”, tha Pupovci, i cili është anëtarë i KS Alpi nga Peja dhe njëherësh i kombëtares së Kosovës.

“Synimet e mija janë të shënojë rezultate më të mira në turneun e Kajserit që mbahet në Turqi”, tha Pupovci. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni