Home » Kampionati Italian » Pse është i lumtur Lippi?

Pse është i lumtur Lippi?

Marcello Lippi, një nga trajnerët më të mirë të botës dhe i cili është trajner i kombëtares së Italisë, është i lumtur me vazhdimin e kontratës së Gennaro Gattusos me Milanin.

Rino u dha fund spekulimeve për largimin e tij nga klubi kuqezi duke nënshkruar një kontratë të re, e cila e lidh për San Siro deri në vitin 2012. “Është e vërtetë se kam folur me Rinon në telefon.

I thash se ai duhet të vendosë vetë për të ardhmen e tij. Por e sigurova se edhe nëse nuk luan në të gjitha ndeshjet, ky faktor nuk do të ndikojë në pjesëmarrjen e tij në Kampionatin Botëror”, tha Lippi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni