Home » Basketbolli i Kosovës » Prishtina humbi nga Besa

Prishtina humbi nga Besa

Prishtina humbi nga BesaBesa Famiglia nga Peja, kampion në fuqi, nuk ka të ndalur, e cila triumfoi në derbi me rezultat 30:26 kundër Prishtinës, në ndeshjen e javës së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll.

Fund e krye ndeshja ishte interesante e me rezultat të ngushtë, ku 30 minutat e parë përfunduan me dy gola epërsi për kampionin (18:16).

Pejanët fituan dy pikë të mëdha dhe njëherësh janë të pamposhtur deri më tash. Besa ka 14 fitore, 1 barazim, pa humbje dhe kryesojnë me 29 pikë. Taib Kabashi, trajneri i Prishtinës, tha se rezultati është real, megjithëse, kanë mundur të dalin edhe më mirë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni