Home » Hendboll » Prishtina e mundi Gjakovën

Prishtina e mundi Gjakovën

logoPrishtinën aspak nuk e ka demoralizuar humbja e javës së kaluar nga Kastrioti, përkundrazi e ka mobilizuar. Kryeqytetasit si mysafirë shënuan fitore me rezultat 43:37 kundër Vëllaznimit nga Gjakova.

Rezultati më shumë i ngjanë një ndeshje basketbolli sesa hendbolli, çka dëshmon se fare pak është luajtur në mbrojtje dhe sulmi ka qenë tejet efikas.

Prishtina e përfundoi stinorin vjeshtor në vendin e dytë me 23 pikë, ndërsa Vëllaznimi radhitet i katërti në tabelë me 12 pikë, që është si befasi e stinorit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni