Home » Kampionati Anglez » Premier Liga zgjedh më të mirët e muajit

Premier Liga zgjedh më të mirët e muajit

Premier Liga zgjedh më të mirët e muajitPremier Liga angleze ka përzgjedhur lojtarin dhe trajnerin më të mirë të muajit shkurt.

Edhe këtë muaj sikurse në janar epiteti i lojtarit më të mirë i takoi sulmuesit të Tottenham Hotspur, Harry Kane, i cili gjatë këtij muaji realizoi katër gola.

Trajneri më i mirë u zgjodh ai i West Bromwich Albion, Tony Pullis, falë lojërave të mira që i zhvilloi skuadra e tij në muajin që e lamë pas.

Vlen të ceket se Kane është bërë futbollisti i tretë në histori të Premier Ligës që shpallet dy herë radhazi futbollisti i muajit, pasi më herët këtë gjë e kanë arritur vetëm Dennis Bergkamp i Arsenal-it dhe Cristiano Ronaldo me Manchester United.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni