Home » Kampionati Gjerman » Pov dëshiron të kthehet në Rusi

Pov dëshiron të kthehet në Rusi

roman_pavlyuchenkoRoman Pavlyuchenko dëshiron të dal nga Tottenhami dhe ka vendosur të kthehet në rënjët i tijë Ruse.

27vjeçari u shpërngul në White Hart Lane nga Spartak Moska më 1 shtator 2008.

Pasi u tregua i mirë për vendin e tijë kundër Anglisë gjatë kualifikimev në Euro 2008, është pritur të jetë si sulmues i dobët.

Megjithatë, ai luftoi që të dallohet në Premier League dhe shpejt e gjeti veten duke bërë vendin e vet në lig.

Kjo situatë ka dështuar që të përmirsohet këtë sezon dhe Pavlyuchenko e ka të qartë se është i dëshpëruar që ta nënshkruaj një kontratë tjetërkund gjatë transferimev të Janarit.

“Unë kam shumë dëshirë të kthehem në shtëpi,” tha ai për një revistë ruse.

“Unë jam i përgatitur për të pranuar një ofertë të mirë nga Rusia./SportiTotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni