Home » Futboll » Pochettino: Mourinho më i miri në botë

Pochettino: Mourinho më i miri në botë

pochettino-mourinho-m-euml-i-miri-n-euml-bot-euml_hdMenaxheri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, është krenar pasi ka mposhtur Chelsean e Jose Mourinhos.

Ishte vetëm hera e dytë që Mourinho ka pësuar pesë gola dhe është hera e parë që Pochettino ia ka dalë më mirë se portugezi.

“Ishte hera e parë pas shumë ndeshjesh në Angli dhe Spanjë”, ka thënë ish-trajneri i Espanyol dhe Southampton, transmeton Telegrafi.

“Për mua, Mourinho është një prej më të mirëve – ose më i miri – menaxher në botë”.

“Unë nuk jam i kënaqur veçanërisht me veten, por për ekipin. Ishin tre pikë të rëndësishme për ne për të besuar në rrugën tonë”.

“Mourinho është miku im por, në fund, janë tre pikë”, ka thënë argjentinasi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni