Home » Kampionati Italian » Pirlo sërish kërkohet nga Chelsea

Pirlo sërish kërkohet nga Chelsea

pirlooooooMesfushori i Milanit, Andrea Pirlo, është rikthyer në listën e dëshirave të trajnerit të Chelseat, Carlo Ancelotti.

Sipas ‘The Sun’, Ancelotti është duke u rrotulluar rreth mesfushorit të Evertonit, Jack Rodwell, megjithëse Roman Abramovich tradicionalisht nuk del jashtë limitit të tij të Krishtlindjeve.

Por Ancelotti do të ketë mungesa të ndjeshme në muajin janar pasi një varg lojtarësh si Didier Drogba, Michael Essien, John Obi Mikel dhe Salomon Kalou, do të udhëtojnë në detyrë me kombëtaret e tyre në Kupën e Afrikës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni