Home » Kampionati Spanjoll » Pique: Interin e kemi mundur tash vjen Reali

Pique: Interin e kemi mundur tash vjen Reali

Barcelona+v+Espanyol+Copa+del+Rey+1m9qEA078H-lMbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, është më se i kënaqur me fitoren ndaj Interit, dhe shpreson se ekipi i tij do të mund të shënojë fitore edhe ndaj Real Madridit gjatë vikendit.

Spanjolli ishte një nga dy realizuesit në fitoren 2:0 të Ligës së Kampionëve, krahas Pedro Rodriguez, por thotë se ata kanë pak kohë për t’u përgatitur për ndeshjen më interesante të kampionatit spanjoll, El Classico, e cila zhvillohet gjatë vikendit. “Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne dhe do të mendojmë për këtë më vonë.

Ne kishim një fillim të mbarë, kaluam në epërsi dhe e ruajtëm sulmin e tyre në distancë. Tash mendoj vetëm për ndeshjen kundër Real Madridit”, ka thënë Pique

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni