Home » Kampionati Spanjoll » Pellegrini i kënaqur me ekipin mbretëror

Pellegrini i kënaqur me ekipin mbretëror

Real Madridi hap pas hapi e ndjek Barcelonën, e cila kryeson tabelën në elitën spanjolle.

Trajneri i klubit mbretëror, Manuel Pellegrini, ka thënë se është i kënaqur me lojën kolektive të skuadrës, por jo edhe më shënimin e golave. Ai thotë se do të ishte shumë më i gëzuar sikur futbollistët të kishin shënuar më shumë gola.

“Ne kishim përballë një rival të vështirë, që luan shumë mirë për momentin dhe ka shumë vetëbesim, dhe megjithëse ne humbëm shumë raste, jam i lumtur me pikët që morëm”, tha Pellegrini.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

1 Response to " Pellegrini i kënaqur me ekipin mbretëror "

 1. doni says:

  jeni ma tmirt

Komentoni