Home » Futboll » Pas disa ditësh mbledhja e FIFA-s për FFK-në

Pas disa ditësh mbledhja e FIFA-s për FFK-në

Fadil Vokrri 1Delegacioni i Federatës së Futbollit të Kosovës, në krye me kryetarin Fadil Vokrri, të mërkurën, përsëri janë pritur në selinë e FIFA-s.

Në FIFA kanë qenë Geoff Thompson, kryetar i komisionit të federatave kombëtare të FIFA-së, Jerome Champaigne, këshilltar i presidentit të FIFA-s, Sepp Blatter, Marc Williger dhe Thiery Regent, zyrtarë ligjorë të FIFA-s.

Gjatë këtij takimit delegacioni i FFK-së ua ka dorëzuar një dokumentacion voluminoz përfaqësuesve të FIFA-s, nëpërmjet të cilit shtëpia më e madhe e futbollit të botës do të dalë pas dy javësh para anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv, në mbledhjen që do të mbahet në Cape Town të Afrikës së Jugut më 3 dhe 4 dhjetor. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni