Home » Kampionati Shqiptar » Partizani – Skënderbeu përfundon me barazim 0-0

Partizani – Skënderbeu përfundon me barazim 0-0

 Partizani - Skënderbeu përfundon me barazim 0-0 Supersfida e javes se 21-te e kategorise superiore te futbollit Partizani- Skenderbeu eshte mbyllur ne barazim. Ne “Niko Dovana” zbriten ne fushen e lojes dy skuadra qe kerkonin fitoren per tiu afruar kreut por qe ne fund me shume sesa ta gjenin ate, u munduan te mos pesonin duke bere qe ndeshja te perfundonte me rrjeta te paprekura.

Te dy kampet e kishin perqendruar lojen e tyre ne mesfushe aq sa rastet ne fushe u pane rastet me pikatore. Loje fizike dyluftime te ashpra por dhe gabime ne gjykim ishte ajo cfare dhuruan 90 minutat me protagonist kryesorin Meta I cili anulloi nje gol te korcareve qe u kontestua gjate. Pjesa tjeter pa dy portieret Shehi dhe Hoxha qe nuk lejuan portat e tyre te prekeshin.

Ne fund vetem 0-0 mes dy ekipeve qe luftojne per titullin kampion ,mes mbrojtjes dhe sulmit me te mire te kampionatit. Partizani dhe Skenderbeu ngjiten ne kuoten e 41 pikeve duke ruajtur perkatesisht vendin e trete dhe te katert ne kampionat me tre pike me pak se kryesuesit e Tiranes dhe Kukesit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni