Home » Kampionati Anglez » Pardew trajner i Newcastle

Pardew trajner i Newcastle

Newcastle United ka konfirmuar emërimin e Alan Pardew si menaxher të ri për pesë vitet e ardhshme, pas shkarkimit të Chris Hughton të hënën.

Pardew i cili ka drejtuar Readingun, West Hamin, Charltonin dhe së fundmi Suthamptonin, e zëvëndëson Hughton, të cilit iu tregua dera pas rezultateve të dobëta për skuadrën nga St. James Park.

“Unë jam i nderuar dhe i privilejguar që të jem trajner i ri i Newcastle, një prej ekipeve vërtet të mëdha në futbollin anglez. Unë e di se çfarë do të thotë ky klub për tifozët e tij. Unë do të përkushtohem maksimalisht për punën e re”, u shpreh Pardew.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni