Home » Kampionati Italian » Panucci ka thënë se nëse shënon nuk do ta festojë golin

Panucci ka thënë se nëse shënon nuk do ta festojë golin

ParmaMbrojtësi i Parmës Christiano Panucci gjatë fundjavës që shkoi në duel me Bolognen, shënoi gol dhe festoi, mirëpo në prag të ndeshjes kundër ish skuadrës së tij ka paralajmëruar se edhe nëse shënon nuk do të festojë golin.

Panucci 36-vjeçar në Romë ka kaluar nëntë vite, ndërsa klubit ta tanishëm i është bashkuar në verë. “Të dielën për mua është një ndeshje e veçantë.

Roma ka qenë klubi më i rëndësishëm në karrierën time. Tash me duhet të luftojë kundër saj dhe do të jap gjithçka nga vetja në fanellën e Parmës, por meqë kam respekt për të kaluarën time nëse shënojë nuk do të festojë si fëmijë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni