Home » Pa kategorizuar

Milani dhe Fiorentina pas Osvaldos

Fiorentina dhe Milani janë të interesuar për të transferuar Dani Osvaldon, pas përplasjes së lojtarit me Interin. Italiani është përplasur me Nerazzurrët së fundi dhe pritet të ndëshkohet dhe suspendohet nga ndeshja e vikendit ndaj Genoas pas zënkës me Mauro Icardin dhe Roberto Mancinin gjatë barazimit të së martës ndaj Juventusit. Mediat italiane raportojnë se sulmuesi pitet të... 

Berlusconi: Tani, Milani më i miri në botë

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, beson se ekipi i tij është në rrugë të mirë që të bëhet sërish prej ekipeve më të mira në botë. Milani mund të kthehet në majen e futbollit italian nëse kualifikohet në Ligën e Kampionëve, gjithmonë sipas Berlusconit, por aty ka konkurrencë të hatashme. “Unë gjithmonë kam thënë se unë kurrë nuk do të tregtoja skuadrën tonë me... 

Januzaj mund të luajë

Menaxheri i Manchester Unitedit, Louis van Gaal, ka bërë të ditur se Adnan Januzaj është rikthyer në stërvitje para ndeshjes kundër Stoke Cityt që zhvillohet më 1 janar. Së bashku me mesfushorin shqiptar, nga lëndimi është rikthyer edhe Ander Herrara dhe pritet që të jenë të gatshëm për takimin e ardhshëm. Trajneri holandez nuk ka konfirmuar nëse ata do të jenë të përfshirë... 

Liverpooli kërkon Vlaarin

Liverpooli është hedhur në sulm për firmën e mbrojtësit, Ron Vlaar. Daily Star shkruan se Liverpooli është i përkushtuar për të përforcuar skuadrën. Vlaar ka kohë që është në planet e Rodgers por hapat konkret pritet të bëhen në janar. Mbrojtësi po kërkohet me ngulm edhe nga Manchester Unitedi i Louis Van Gaal.  Read More →
Etiketat: ,

Chelsea, thjesht i pakapshëm

Chelsea e ka demonstruar fuqinë edhe një ditë pas Krishtlindjeve në “Boxing Day”, duke e mposhtur pa problem West Ham Unitedin në Stamford Bridge me rezultat 2-0. Chelea ishte dominant nga fillimi i takimit, ku në formacion sulmin e udhëhoqi askush tjetër pos Didier Drogbas. Në minutën e 31-të ishte John Terry ai që realizoi për 1-0 dhe epërsinë e Cityt. Në pjesën e dytë vazhdoi... 

Mourinho “lëvdata” për gjyqtarin para ndeshje ndaj Stoke

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, mezi pret sfidën e sotme në kampionat ndaj Stoke Cityt, duke shtuar se ai nuk e ka problem pasi beson se gjyqtari do ta kontrollojë ndeshjen. Ndeshja do të gjykohet nga Neil Swarbrik dhe Mourinho shpreson që ky i fundit nuk do të lejojë rivalët të jenë agresivë përtej kufijve të lojës, një gjë për të cilën Stoke njihet. “Më pëlqen [testi... 

Arsenali serioz për Pedron

Arsenali duket se është i vendosur që gjatë afatit kalimtar dimëror të transferojë sulmuesin e Barcelonës, Pedro Rodriguez. Spanjolli nuk po gjen hapësirë të mjaftueshme tek Blaugranat dhe, sipas mediave iberike, lojtari gjatë mund të largohet nga Camp Nou muajin e ardhshëm. Mediat raportojnë se Arsenali planifikon të ofrojnë 32 milionë euro për lojtarin, i cili gjithashtu kërkohet... 

Xhaka, në orbitën e Spartak Moskës

Klubi nga Moska, Spartak është duke e vëzhguar mesfushorin shqiptar të Borussia Monchengladbach, Granit Xhakën. Skuadra nga Moska, e cila drejtohet nga ish trajneri i Baselit, Murat Yakin, ka startuar mjaft të mirë në këtë sezon të garave, duke arritur tri fitore dhe vetëm një disfatë në katër ndeshje. Sport Bild raporton se “timonieri” i kësaj skuadre dëshiron ta forcojë dhe... 
Etiketat: , ,

Manuel Pellegrini : Derbi, sinjal i fortë për Chelsean

Me Jose Mourinhon ka startuar një luftë mediatike në distancë, por pas suksesit në derbi kundër Manchester United edhe Manuel Pellegrini ka dashur ta thumbojë disi skuadrën e “armikut” të tij portugez. Tekniku kilian i Manchester City-t tashmë beson se të tijtë mund të ecin me hap të barabartë me kryesuesit aktualë drejt Premier League-s, pse jo dhe t’i kalojnë shpejt ata.  Read More →

Manchester City rimerr kreun

City ka marrë kreun e Premier Ligës nga Arsenali, duke shkatërruar Tottenhamin midis Londrës me rezultat 5 me 1. City që nga minuta e parë rrezikoi portën e Tottenhamit me anë të Sergio Agueros e Edin Dzekos, të cilët sonte ishin në formë të mirë.  Në minutën e katërt në një aksion individual, argjentinasi kaloi tre-katër lojtarë para se të godiste shtyllën e portierit Hugo...