Home » NBA » Oden lëndohet, përfundon stinori për të

Oden lëndohet, përfundon stinori për të

06-3-blic14Ish-zgjedhja e parë në NBA, Greg Oden, ka marrë një dëmtim të rëndë të gjurit të majtë dhe do të qëndrojë jashtë parketeve deri në fund të stinorit, njofton agjencia e lajmeve AP të dielën.

Oden është dëmtuar të shtunën mbrëma në ndeshjen që Portlandi e fitoi ndaj Houstonit 90:89. Oden në vitin 2007 ishte zgjedhja e parë në draftin e NBA-së. Ai stinorin e tij debutues e humbi shkaku i dëmtimeve. Mirëpo, Oden nuk do të jetë në gjendje të lërë gjurmë as këtë stinor. Oden ishte dëmtuar gjatë një tentimi për të bllokuar Aaron Brooksin e Houstonit. /kohanet

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni