Home » Futboll » Nushi do të luajë në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës

Nushi do të luajë në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës

nushiMesfushori kosovar, Kristian Nushi, do të luajë në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës. Skuadra e Nushit, St. Gallen, të enjten mbrëma mposhti Luzernin si mysafir me rezultat të thellë, 4:1, në ndeshjen e parë çerekfinale.

Tri takimet e tjera çerekfinale zhvillohen të shtunën (sot)  dhe të dielën. Nushi luajti tërë ndeshjen dhe u ndëshkua me karton të verdhë. Te Luzerni i plotë ishte mesfushori tjetër nga Kosova, Burim Kukeli.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni