Home » Futboll » Nuhiu nuk shënon këtë herë

Nuhiu nuk shënon këtë herë

nuhiu999Futbollisti i spikatur, Atdhe Nuhiu, nuk është aktivizuar si titullar në përbërjen e Riedit, që para adhuruesve të vet u desh të kënaqet me barazimin (0:0) kundër Mattersburgut, në javën e 17-të të elitës së futbollit austriak.

Nuhiu inkuadrohet në lojë në minutën e 69-të dhe për 21 minuta sa ishte në fushë nuk ka mundur kësaj here të shënoi në portën e rivalit. Atdhe Nuhiu u angazhua në vijën e sulmit me mundësitë e tija, por jo edhe të shpërthen me gola sikurse në ndeshjet e kaluara.

Kjo pikë Riedin përkohësisht e ka ngritur në vendin e katërt në tabelë me 28 pikë, ndërsa Mattersburgu zë vendin e gjashtë me 32 pikë.

Pavarësisht këtij barazimit që ka arritur në fushë të veten Riedi me Nuhiun, po dëshmojnë lojëra të mira dhe me mundësi të luftojë të ngjiten edhe më lartë në tabelë. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni