Home » Boks » Nokaut i dyanshëm + Video

Nokaut i dyanshëm + Video

Nokaut i dyanshëmDerisa luftërat në boks në peshat e rënda, gjithnjë e më shumë sjellin më pak kënaqësi, në kategoritë e tjera, fansat e boksit kanë mundësi të shijojnë më shumë spektaklin.

Në luftën e kategorisë së mesme, boksieri nga Uellsi, Poll Samuells dhe anglezi Kello Renda, sollën momente të cilat shumë rrallë shihen në arenat e boksit. Në raundin e dytë, boksierët nokautuan njëri – tjetrin dhe u gjetën në dysheme.

Mirëpo që të dy u ngritën shpejtë dhe vazhduan të luftojnë, mirëpo Kello Renda ishte më shumë i goditur dhe në raundin e tretë, Poll Samuels shënoi fitore të vlefshme.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni