Home » Futboll » Njëherë vjen vera nga dera

Njëherë vjen vera nga dera

astrit fazliuSulmuesi më i spikatur i kampionit aktual, KF Prishtina, Astrit Fazliu, mezi pret që të zhvillojë ndeshjen miqësore të futbollit me 9 janar në Zvicër me skuadrën e Schaffhausenit, anëtare e ligës së dytë zvicerane si dhe të marrin pjesë në turneun ndërkombëtar në Winterthur që mbahet më 10 janar .

Ai thotë se po përgatiten për këtë ndeshje miqësore dhe për turneun e Winterthurit. “Kemi mundësi të mira që të dëshmojmë veten dhe të gjejmë edhe rrugën që të depërtojmë në ndonjë klub cilësorë jashtë Kosovës”, ka thënë Fazliu.

Thonë se njëherë vjen vera nga dera dhe këtë rast që e kanë në Zvicër do të përpiqen në maksimum të shfrytëzon çdo futbollistë i Prishtinës madje edhe vet Fazliu. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni