Home » Futboll » Një vit më parë luajti ndaj Kosovës, tani e kërkon Barce

Një vit më parë luajti ndaj Kosovës, tani e kërkon Barce

hakanSkuadra spanjolle Barcelona, është vënë në ndjekje të mesfushorit të Bayer Leverkusenit, Hakan Calhanoglu.
Talenti i madh turk, një vitë më parë ishte në Kosovë ku luajti ndaj përfaqësueses sonë derisa kishte veshur fanellën e Turqisë, transmeton Telegrafi.

‘Mundo Deportivo’, ka shkruar se katalunasit janë duke e përcjellë lojtarin që tri vite, dhe mendojnë ta transferojnë atë në ‘Camp Nou’, në janar të vitit 2016.

21-vjeçari ka shkëlqyer këtë edicion duke shënuar nëntë gola dhe duke bërë shtatë asistime në të gjitha garat, ndërsa vlera e tij është ngritur në 30 milionë euro.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni