Home » Futboll » Një lojë që do të mbahet mend

Një lojë që do të mbahet mend

everton1-ap416Takimi në mes Evertonit dhe Tottenhamit gjatë do të mbahet në mend nga 34003 shikues që ishin në stadium.

Ballafaqimi mes këtyre rivalëve përfundoi me rezultat 2:2. Tottenhami e ka nisur furishëm ndeshjen, duke pasur një epërsi të mirë në rezultat, 0:2. Në minutën e 47-të futbollisti Defoe ka shënuar për rezultatin 0:1, ndërsa Dawson shtoi epërsinë në 0:2 pikërisht në minutën e 59-të të ndeshjes.

Evertoni kthehet në lojë dhe shikuesit ishin gjithnjë në ankth. Saha në minutën e 78-të e ngushtoi epërisnë në 1:2 dhe pas tetë minutave edhe barazohet rezultatit 2:2 falë golit të shënuar nga futbollisti Cahill. Tottenhami renditet në vendin e katërt me 27 pikë, ndërsa Everton zë vendin e 15-të me 16 pikë.

Rezultatet

Manchester City-Chelsea 2:1 (1:1)

Wolves- Bolton 2:1 (1:0)

Wigan – Birmingham 2:3 (1:0)

West Ham – Manchester United 0:4 (0:1)

Blackburn – Liverpool 0:0

Aston Villa – Hull 3:0 (2:0)

Arsenal – Stoke 2:0 (1:0)

Portsmouth – Burnley 2:0 (0:0)

Everton – Tottenham 2:2 (0:0)

Fulham – Sunderland 1:0 (1:0)

Tabela

1. Chelsea 15 12 0 3 37:10 36

2. Manchester United 15 11 1 3 34:13 34

3. Arsenal 14 9 1 4 38:18 28

4. Tottenham 15 8 3 4 35:21 27

5. Aston Villa 15 7 5 3 25:14 26

6. Manchester 14 6 7 1 26:18 25

7. Liverpool 15 7 3 5 31:20 24

8. Fulham 15 6 4 5 19:16 22

9. Birmingham 15 6 3 6 15:16 21

10. Sunderland 15 6 2 7 21:21 20

11. Stoke 15 5 5 5 13:17 20

12. Blackburn 15 5 3 7 16:28 18

13. Burnley 15 5 2 8 19:33 17

14. Wigan 15 5 2 8 17:34 17

15. Everton 15 4 4 7 19:27 16

16. Hull 16 4 4 8 17:34 16

17. West Ham 15 3 5 7 24:30 14

18. Wolves 15 3 4 8 14:28 13

19. Bolton 14 3 3 8 17:29 12

20. Portsmouth 15 3 1 11 13:23 10

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni