Home » Skijim » Ngadhënjim i austriakut Walchhofer

Ngadhënjim i austriakut Walchhofer

WalchhoferSkijim: Kupa e botës- Super-kombinim-meshkujt

Skiatori austriak Michael Walchhofer ka fituar për herë të dytë në këtë stinor në Super Sllallomin e Madh në Val d’Isere para skiatorit amerikan Teda Ligety që u renditë i dyti dhe italianit Werner Heel që u renditë në pozitën e tretë.

Kryesuesi i renditjes së përgjithshme zvicerani Carlo Janko sikur edhe në garën e së premtes ka dalë sërish nga shtegu, mirëpo ende vazhdon të kryesojë para Raich që me 45 pikët në këtë garë nuk ka arritur të rrezikojë Jankon.

Shtegu: Val d’ Isere

Lart. mbidetare

Në start: 2094

Në finish: 1842

Temp: -3

Rezultatet Super-kombinimit

1. Michael Walchhofer (Aut) 1:20.78

2. Ted Ligety (SHBA) +0.28

3. Werner Heel (Ita) +0.75

4. Patrick Staudacher (Ita) +1.14

5. Benjamin Raich (Aut) +1.17

Renditja e përgjithshme

1. Carlo Janka (Zvic) 460 pikë

2. Benjamin Raich (Aut) 426

3. Didier Cuche (Zvic) 384

4. Michael Walchhofer (Aut) 268

5. Ted Ligety (SHBA) 255 /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni