Home » Atletikë & Olimpiadë » Në shtunën, në orën 11.00 do të mbahet kuvendi zgjedhor i FAK’së

Në shtunën, në orën 11.00 do të mbahet kuvendi zgjedhor i FAK’së

logofkaAdministratori i Federatës së Atletikës së Kosovës, Bislim Berisha, njoftoi se të shtunën, në orën 11.00, në shtëpinë e sportit në Prishtinë, do të mbahet kuvendi zgjedhor i kësaj federate.

Kryetar i tashëm Halil Sylejmani, sërish do të jetë kandidatë për të rifituar këtë post. Sipas burimeve të sigurta, shumica e klubeve janë të interesuara që Sylejmani të mbetët kryetar.

Sylejmani në shumë raste e ka ndihmuar edhe me mjetet e tija atletikën dhe ka qenë ndër më meritorit për sukseset e atletëve si në rrafshin kombëtar po ashtu edhe në atë ndërkombëtar.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni