Home » Sporte tjera » Në finale, New England Patriots dhe Seattle Seahawks

Në finale, New England Patriots dhe Seattle Seahawks

Në finale, New England Patriots dhe Seattle SeahawksNë ndeshjen përfundimtare të futbollit amerikan, të njohur me emrin, Super Bowl, më 1 shkurt do të takohen ekipet New England Patriots dhe Seattle Seahawks.

Në ndeshjet gjysmëfinale, që u zhvilluan mbrëmë vonë, Seahawks fitoi kundër Green Bay Packers me rezultat 28-22, ndërsa ekipi Patriots ishte bindshëm më i mirë se Indianopolis Colts me rezultat 45-7.

Për ekipin Seattle Seahawks kjo do të jetë finalja e dytë e njëpasnjëshme, pasi vitin e kaluar triumfoi kundër ekipit Denver Broncos, me rezultat 43-8.

Për ekipin New England Patriots kjo do të jetë finalja e parë në 10 vitet e fundit.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni