Home » Futboll » Në Argjentinë Del Potro më i mirë se Messi

Në Argjentinë Del Potro më i mirë se Messi

Yllit të Barcelonës argjentinasit Lionel Messit nuk i mjaftoi as titulli kampionit spanjoll, titulli i Evropës dhe i botës, trofeu i kupës së Mbretit, trofeu i superkupës evropiane, as topi i artë në France Football sikur edhe fakti që nga FIFA u shpall më i miri dhe i takoi këpuca e artë, nuk i mjaftuan që në Argjentinë t’i takojë epiteti i sportistit të Vitit 2009.

Kështu, Argjentina për sportistë të Vitit zgjodhi fituesin e US Open Juan Martin Del Potro. Tenisti i pestë në botë në New York në US Open ka fituar titullin e parë Grand Slam kur kundër Roger Federer në finale shënoi fitore. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni