Home » Futboll » Ndeshjet e shtyra luhen më 19 janar

Ndeshjet e shtyra luhen më 19 janar

Dy ndeshjet e shtyra të Carling Cup, Blackburn-Aston Villa dhe Manchester Unitedi-Manchester City, për shkak të reshjeve të borës, iu është caktuara data e re.

Ndeshja e parë Blackburn-Aston Villa është caktuar të zhvillohet më 14 janar, ndërsa ajo kthyese më 20 janar. Ndeshja tjetër gjysmëfinale ndërmjet rivalëve Manchester United dhe Manchester City do të zhvillohen më 19 janar dhe takimi kthyes më 27 janar.

Këto ndeshje priten me kureshtje të madhe nga adhuruesit jo vetëm të këtyre skuadrave për faktin se sa herë janë takuar mes vete kanë pasur edhe rivalitet të madh në fushë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni