Home » Liga e Kampionëve » Ndeshen të mëdhenjtë: Inter-Chelsea dhe Milan-Manchester United

Ndeshen të mëdhenjtë: Inter-Chelsea dhe Milan-Manchester United

champsleaguNë tetën e finales së Champions Leagua në futboll do të përballen gjigantët e futbollit mes vete, Inter-Chelsea e Milan-Manchester Unitedi. Dy takime tejet interesante dhe që priten më padurim nga adhuruesit e këtij sporti më të popullarizuar në botë.

Në shortin e hedhur në Nyon të Zvicrës, u caktuan edhe çiftet e tjera të tetës së finales së Champions Leagua. Në tetën e finales takohen: Bayern-Fiorentina, Shtugart-Barcellona, Olympiacos-Bordeaux, CSKA (M)-Sevilla, Lion-Real Madrid, Porto-Arsenal. Kampioni i Evropës, Barcelona takohet me gjermanët, Sttugardin, ndërsa klubi mbretëror, Real Madridi me Lyonin e Francës. Ndeshjet e para zhvillohen me 16-17 shkurt, ndërsa ato të kthimit pas një jave, me 23-24 shkurt.

Në tetën e finales takohen:

Inter-Chelsea

Milan-Manchester Unitedi

Bayern-Fiorentina

Shtugart-Barcelona

Olympiacos-Bordeaux

CSKA (M)-Sevilla

Lion-Real Madrid

Porto-Arsenal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni