Home » NBA » NBA: Suns shkatërrojnë Hornets

NBA: Suns shkatërrojnë Hornets

Amare StoudemirePhoenix Suns kanë shënuar 75 pikë në gjysmën e parë të takimit ndaj New Orleans Hornets, të cilin e mposhtën me rezultat 124-104.

Amare Stoudemire shënoi pikët më të larta për Suns, 21 gjithsej, ndërsa Grant Hill kontribuoi me 18 pikë. MVP i dyfishtë i NBA-së, Steve Nash, shënoi vetëm 12 për Suns, të cilët po shijojnë fillimin më të mirë të sezonit me tetë fitore dhe vetëm një humbje.

Chris Paul realizoi 26 pikë për Hornets, ndërsa Emeka Okafor përfundoi ndeshen me 13 pikë. /Telegrafi

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni