Home » NBA » NBA: New Orleans arrijnë fitoren e 3-të radhazi ndaj Brooklyn-it

NBA: New Orleans arrijnë fitoren e 3-të radhazi ndaj Brooklyn-it

NBA: New Orleans arrijnë fitoren e 3 radhazi ndaj Brooklyn-it Francezi Alexis Ajinca realizoi 17 pikë, ndërsa Anthony Davis shtoi 15 të tjera në fitoren e tretë radhazi të New Orleans Pelicans në NBA.

Skuadra nga Louisiana tregoi gjithë forcën e saj përballë Brooklyn Nets, duke e mposhtur këtë të fundit me rezultat të thellë 111-91.

Kjo ishte humbja e katërt me radhë për Brooklyn-in dhe e 37-ta sezonale. Nga ana tjetër vijon ecuria pozitive e Pelicans që pas kësaj fitore afrohet edhe më shumë me vendin e tetë të konferencës së Perëndimit që aktualisht mbahet nga Oklahoma City Thunder.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni