Home » NBA » NBA: Nets humbin ndeshjen dhe trajnerin

NBA: Nets humbin ndeshjen dhe trajnerin

Dallas+Mavericks+v+New+Jersey+Nets+zCqdjxHL9M0lNew Jersey Nets kanë shkarkuar trajnerin e ekipit Lawrence Frank në ditën në të cilën sezoni i tyre i tmerrshëm hyri në histori për shkak të 17 humbjeve dhe asnjë fitoreje.

Pas humbjes 106-87 ndaj Los Angeles Lakers, ekipi më i dobët i NBA-së këtë sezon i është bashkuar Miami Heat të sezonit 1988-89 dhe Los Angeles Clippers të sezonit 1999, për të hyrë në historinë e NBA-së, për fillimin më të dobët të sezonit.

Ndryshimet e brendshme të New Jersey, dështuan të tregojnë rezultat në fushë duke humbur edhe takimin e mbrëmshëm. Kobe Bryant shënoi 30 pikë, ndërsa Pau Gasol 20 të tjera, për të ndihmuar Lakers të shënojnë fitoren e 13-të, krahas vetëm tre humbjeve./Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni