Home » NBA » NBA: Lakers shënojnë fitore të vështirë ndaj Oklahoma

NBA: Lakers shënojnë fitore të vështirë ndaj Oklahoma

Kobe Bryant (Foto: Reuters)

Kobe Bryant ka shënuar 40 pikë për të ndihmuar Los Angeles Lakers t’i mbijetojnë një përfundimi të vështirë të ndeshjes përballë Oklahoma City Thunder dhe të dalë fitues me rezultat 111-108.

Derisa Thunder bënte presion në çerekun e katërt, Lakers shënuan gjashtë gjuajtje të lira të njëpasnjëshme në 90 sekondat e fundit dhe morën frymë më lirshëm kur Russell Westbrook humbi një trepikësh vendimtar në sekondat e fundit.

Përveç Bryant, i cili pati edhe tetë kërcime dhe gjashtë asistime, edhe gjashtë lojtarë të shënuan pikë dyshifrore për Lakers, që kanë 23 fitore dhe vetëm 4 humbje këtë sezon.

Kevin Durant shënoi pikët më të larta për Thunder, 30, ndërsa Westbrook shënoi 21 pikë dhe 13 asistime. Oklahoma, që pësoi humbjen e pestë në gjashtë ndeshje, tash ka 13 fitore përkundër 14 humbjeve. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni